Dnia 25 kwietnia 2006 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie odbył się II etap Konkursu Wiedzy Religijnej obejmującego szkoły podstawowe powiatu śremskiego. W tym etapie wzięło udział 76 uczniów z klas I do VI z 10 szkół: Szkoły Podstawowej w Bodzyniewie, Brodnicy, Dolsku, Krzyżanowie, Manieczkach, Nochowie, Pyszącej, Wyrzece, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 4 w Śremie.
Do finału, który odbędzie się 18 maja br. w Szkole Podstawowej w Manieczkach o godzinie 9.00 zakwalifikowało się 32 uczniów - po 5 z klas I, IV, V i VI i po 6 z klas II i III ze względu na identyczną liczbę punktów.
KLASY I:
Adam Genederka ze Szkoły Podstawowej w Pyszącej
Julia Majsner ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
Marcin Rozmiarek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
Wojciech Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie
Jagoda Werulik ze Szkoły Podstawowej w Bodzyniewie
KLASY II:
Julita Kamińska ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach
Michał Kubisiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie
Agata Kwiecińska ze Szkoły Podstawowej w Dolsku
Mikołaj Majsnerze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
Oliwia Ratajczak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie
Karolina Witczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
KLASY III:
Radek Jankowski ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach
Rafał Majsner ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
Hania Rembowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie
Marzena Taciak ze Szkoły Podstawowej w Pyszącej
Marlena Wilczyk ze Szkoły Podstawowej w Bodzyniewie
Karolina Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
KLAY IV:
Milena Cichocka ze Szkoły Podstawowej w Brodnicy
Zuzanna Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
Monika Kómoch ze Szkoły Podstawowej w Dolsku
Michał Marciniak ze Szkoły Podstawowej w Bodzyniewie
Sandra Nowacka ze Szkoły Podstawowej w Dolsku
KLASY V:
Marta Kmieciak ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach
Klaudia Kusiak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
Anna Matuszak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
Agnieszka Olejniczak ze Szkoły Podstawowej w Pyszącej
Mateusz Pieprzyk ze Szkoły Podstawowej w Bodzyniewie
KLASY VI:
Barbara Czabańska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
Izabela Stachowska ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach
Błażej Wilczyk ze Szkoły Podstawowej w Bodzyniewie
Ewelina Włódarkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Śremie
Piotr Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie